Symbole Starosarmacji

Symbole Starosarmacji zostały określone w Konstytucji Starosarmacji z dnia 14 kwietnia 2016 r.

Herb prowincji

„Herbem naszej prowincji ustanawiamy na zwieńczonej mitrą książęcą tarczy czwórdzielnej krzyż w polach pierwszym i czwartym czerwonych słońce złote, w polach drugim i trzecim srebrnych krzyż czerwony, między jego ramionami krzyże kawalerskie czerwone.”.

Flaga prowincji

„Prostokątny płat tkaniny o proporcjach szerokości do długości 5:8, czwórdzielny w krzyż. W polach pierwszym i czwartym czerwonych słońce złote, w polach drugim i trzecim srebrnych krzyż czerwony, między jego ramionami krzyże kawalerskie czerwone”.

Warto wspomnieć w tym miejscu o fakcie, że obecny herb, a co za tym idzie również flaga powstały z połączenia herbów Hrabstwa Gellonii i Terytorium Koronnego. Prowincje te, przez lata wchłaniały mniejsze, podupadające regiony, aż w końcu 25 lutego 2010 roku doszło do ich połączenia. Tak powstała Starosarmacja, która z biegiem czasu zmieniła nazwę na Starosarmacja. Herby Hrabstwa oraz Terytorium Koronnego (z czasów panowanie Daniela Łukasza) prezentujemy poniżej.

 

Hymn prowincji

Melodia Porilaisten marssi ustanowiona jako hymn prowincji w dniu 3 października 2014 roku.

Święta prowincji

Świętem Starosarmacji dzień jest 25 sierpnia, kiedy to do życia ją powołano. Nie zapominając o przeszłości naszej, ojcowizny naszej części składowe honorując, dniami pamięci ustanawiamy: 25 lutego, kiedy to Roku Diuczego 2010 Starosarmacja powstała, a także 5 listopada, rocznicę powstania Gellonii w Roku Diuczym 2003.